Şanzıman Arızasının Çözümü için Ümraniye Oto Kurtarıcı

Şanzıman Arızasının Çözümü için Ümraniye Oto Kurtarıcı

Yoğun İstanbul trafiğinde araba arızası yaşayan kişilere hizmet için kurulmuş olan Ümraniye oto kurtarıcı ile sorununuza anında çözüm bulunuyor. Vites kutusu ya da halk arasında yaygın olarak bilinen adı ile şanzıman, arabanın sıklıkla arıza yapabilecek bir kısmıdır. Şanzıman arızalarının nedenlerini ve çözümlerini anlayabilmek için öncelikle şanzımanın yapısını tanımak gerekir. Sürücülerin bilebileceği üzere araçlarda bulunabilecek iki çeşit şanzıman vardır. Bunlar manuel olanlar ile otomatik olanlardır. Manuel olanlarda meydana gelebilecek arızalar diğerine göre daha kolay bir şekilde anlaşılır. Normal sürüş sırasında karşılaşılabilecek bazı sorunlar manuel şanzıman arızasının bir göstergesi olabilir. Araç hareket halinde iken vites geçişi zor oluyorsa, debriyaja basıldığı zaman bir ses duyuluyorsa bu arızaya işaret edebilir. Vites geçiş sorunu olduğu için arabanın sürüş performansında belirgin bir şekilde azalma fark edilebilir. Ayrıca arıza durumunda aracın yakıt harcama miktarında da bir artış görülebilir.

Bu gibi belirtiler fark edildiğinde sorunun daha da büyümemesi için en kısa zamanda Ümraniye oto çekici servisimizden yardım alabilirsiniz. Bu arıza türünün birçok olası nedeni bulunmaktadır. Çoğunlukla sürücünün yapabildiği hatalardan kaynaklanır. Bu hatalar vites değişiminin yanlış yapılması gibi durumlardır. Bununla birlikte şanzımanın mekanik aşınmaya uğraması da arızaya neden olabilir. Manuel şanzıman arızası nedeni ile aracın yolda kaldığı durumlarda Ümraniye oto kurtarıcı olarak en kısa sürede aracınızı güvenli bir yere çekiyoruz.

Yolda Kalan Araçlarınız İçin Ümraniye Oto Çekici Servisi

Şanzıman Arızasının Çözümü için Ümraniye Oto KurtarıcıManuel şanzımanın yanında bazı araba modellerinde kullanılan diğer şanzıman çeşidi otomatik şanzımandır. Otomatik şanzıman ya da diğer adı ile otomatik vites arabalarda da şanzıman arızalarına rastlamak mümkündür. Manuel vitese göre daha dayanıklı olsa da otomatik vites araçlarda genellikle kullanıcı hatasına bağlı olarak arızalar görülür. Bu gibi arıza durumlarında araç yolda kaldıysa Ümraniye oto çekici hizmetinizdedir.

Otomatik vites arızasına neden olabilecek bazı sürücü hataları vardır. Bunlardan en önemlisi vites değiştirme sırasında ilgili değiştirme butonuna basmaksızın vites değiştirmeye çalışmaktır. Bununla birlikte araç duruyor halde iken ani bir şekilde kalkışa geçmek de arızalara neden olabilir. Bu arıza durumlarının anlaşılması için araçtaki bazı değişikliklere dikkat edilmesi gerekir. Araç yokuş yukarı halde dururken D konumuna alındığı zaman geriye kaçıyorsa şanzımanda bir sorun olabilir. Sürüş halinde viteste değişiklik yapılacağı sırada olağan dışı bir ses veya titreme olması arıza habercisi olabilir. Bununla birlikte vitesin mandal kısmı gerektiği gibi çalışmıyorsa bunun sebebi şanzıman arızası olabilir. Ancak bazı durumlarda bunlar gibi kolayca fark edilen belirtiler olmayabilir. Bunun için aracın bakımları sırasında şanzımana da ayrıca bakılmalıdır. Bu bakım hizmetlerine Ümraniye oto kurtarıcı servisinde ulaşmak mümkündür.

Şanzıman arızaları kimi durumlarda aracın trafik içinde yolda kalmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda sürücüler sıkıntı yaşayabilirler. Bu sıkıntıyı gidermek için bir telefon ile Ümraniye oto kurtarıcı servisinden her türlü çekici ve onarım hizmeti talep edilebilir.

Ümraniye Oto Kurtarıcı İle Arızaların Önüne Geçin

Özellikle İstanbul gibi yoğun nüfuslu şehirlerde kullanılan araç sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu araç sayısındaki artış ile birlikte gelen yoğun trafikte birçok araç ani arızalar verebilmektedir. Ancak bu arızaların birçoğu önceden önlenebilir durumdadır. Bunun için aracın periyodik bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekir. Her marka ve modeldeki aracın bakım ve onarım işlemleri için Ümraniye oto kurtarıcı sürücülerin hizmetindedir.

Ancak gerek yoğun iş yaşantısından gerekse özel nedenlerden dolayı birçok insan araçlarının bakımlarını aksatabilmektedir. Bu gibi durumlarda araç genellikle önceden arıza ile ilgili bazı ipuçları verse de çoğu zaman bunlar sürücüler tarafından göz ardı edilebilir. Bu gibi durumlarda ise araçlar yolda kalma sorunu yaşarlar. Arıza nedeni ile yolda kalmış araçlar için Ümraniye oto çekici hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmak mümkündür. Ayrıca günün her saatinde hizmet vermekte olan Ümraniye oto kurtarıcı ile en küçük arıza belirtilerinde bile bakım ve onarım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Otomobilin en önemli parçalarından biri olan şanzımanların bakımının düzenli olarak yapılması olası arızaların önüne geçebilmektedir. Bununla birlikte bakım yapan servislerin kaliteli hizmet verenler arasından seçilmesi aracın iyiliği açısından önemlidir. Kaliteli bakım ve onarım servisleri için Ümraniye oto kurtarıcı sürücülerin hizmetindedir.